Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Туристите низ Македонија ќе транзитираат

Владата синоќа одлучи  странските  државјани да  можат да останат во Македонија најмногу пет часа пред да излезат од земјата.

Повеќе...

Од утре почнуваат Петровденските пости

Петровденскиот пост е во чест на светите апостоли Петар и Павле и му претходи на празникот Петровден, кој секогаш се одбележува на 12 јули.

Повеќе...

Владата донесе протоколи за работа на автокамповите

Од 65-тата седница на Владата: Остануваат во сила мерките со кои се ослободуваат од работните обврски родителите кои што имаат деца до 10-годишна возраст или активно четврто одделение; Моловите ќе работат до 22:00 часот: Владата нема да ја обжали пресудата на Стразбур што ја добија граѓаните за парното

Повеќе...

Завршува вонредната состојба, нема договор за избори

Лидерите на двете најголеми партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на вчерашната средба не постигнаа договор за датум за одржување на предвремени парламентарни избори.

Повеќе...

Пазарен инспекторат и финансова полиција заедно ги „чешлаат“ угостителите

Инспекторите од Државен пазарен инспекторат од денеска со поддршка на финансиска полиција во контрола на угостителските објекти. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK