Нед01202019

Последна промена07:01:35 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Малиот Кирил ја загуби битката, замина на небото

Малиот Кирил ја загуби битката, замина на небото

Сподели

Двегодишното момче кое повеќе од една година се бореше со тумор,  Кирил Митрески со потекло од Охрид ја загуби битката.

Попладнево неговиот татко Горан на својот фејсбук профил објави дека денес во Истанбул починал нивниот син. Кирил пред два месеци наполни две години, повеќе од една година се лекуваше во Турција каде и му беше направена операција од страна на најдобрите лекари. 

За жал момчето ангел замина на небото......

Денес 28.05 почина нашиот Кирил. Почивај во мир, напиша таткото. 

 Родителите на Кирил повеќе од една година храбро се бореа со најтешката болест на сопственото дете.... Почивај во мир ангелу малечок......

Фотографија на Goran Mitreski.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK