Саб01192019

Последна промена07:01:35 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Изгоре старица во Охрид

Изгоре старица во Охрид

Сподели

Постара жена утрово изгоре во сопствениот стан на булевар  „Туристичка“.

Пожарот бил пријавен утрово во 7часот. Охридските пожарникари веднаш реагирале и стигнале на лице место, каде навремено го изгаснале огнот  за да не ги зафати соседните станови. 

Охриднет дознава дека жената била неподвижна и живеела сама спроти поранешниот Мини Маркет Охрид. 

Според првичните сознанија и увид од пожарната пожарот настанал од цигара која ја запалила постелнината. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK