Чет04182019

Последна промена01:11:39 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Општината ја асфалтира „Прилепска“ и улици во Долно Лакочереј

Општината ја асфалтира „Прилепска“ и улици во Долно Лакочереј

Сподели

Продлжува асфалтирањето на улици во Охрид но и во Долно Лакочереј.

Согласно годишниот план за работа на Фондот за комунален развој, сообраќај и улици, општина Охрид започна со асфалтирање на улици и краци низ целата територија на Охрид. Денеска се асфалтира уличка во с. Долно Лакочереј и крак од улицата “Прилепска“.Паралелно со оваа активност тече и проектот за пополнување ударни дупки и прекопи, во моментов се пополнуваат ударни дупки на улица „Богомилска“. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK