Саб02222020

Последна промена11:37:16 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Успешна е третата операција на охриѓанката Мила во Кина

Успешна е третата операција на охриѓанката Мила во Кина

Сподели

Добрата вест денеска на својот ФБ профил ја објави таткото Зоран.

Во продолжение еве го целиот пост на Зоран Димоски со веста која израдува и брпјни охриѓани: Драги ХУМАНИ луѓе, Сакам да Ве информирам дека третата операција УСПЕШНО помина на нашата ќеркичка Мила која беше извршена на 18 Септември 2019 година. Исто како и претходните две операции беше извршена стереотактичка интервенција со директно убризгавање на матични клетки на двете страни на мозокот. Моментално се рехабилитира и опоравува тука во Пекинг, Кина до крајот на месецот. Од името на целата фамилија Сакам да Ви се заблагодарам од срце, што ни помогнавте во најкраток можен период да заминеме во Кина и да и ја продолжиме насмевката на Мила за подобро утре.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK