Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид ќе ја добие првата катна гаража

Охрид ќе ја добие првата катна гаража

Сподели

Охрид ќе ја добие првата катна гаража, најави првиот човек на градот. 

Според градоначалникот Константин Георгиески објектот,  кој се очекува да го реши сообрајќајниот хаос и проблемот со паркирањето , ќе се гради кај градскиот пазар. 

Физибилити студијата е готова, гаражата ќе се гради по пат на јавно приватно партнерство. 

- За да се изгради катната гаража се работи на експропријација  а потоа ќе се пристапи кон оглас за јавно приватно партнерство. Физибилити студијата за гаражата е веќе завршена и сметаме дека јавното приватно партнерство е најповолен начин. Ќе ја завржиме постапката за експропријација на тие деведесет квадрати змејиште и да го објавиме огласот“, вели градоначалникот Константин Георгиески. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK