Пон03302020

Последна промена08:19:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пожар во гаража во Охрид

Пожар во гаража во Охрид

Сподели

Пожарот избувнал во раните утрински часови.

На 15.02.2020 година околу 03 часот, во СВР Охрид пријавен е пожат во лимена гаража лоцирана на булеварот „Туристичка“, сопственост на Л.Ј.(59) од Охрид, кој набрзо се проширил и на соседните гаражи. Притоа, изгорела оставена покуќнина и други предмети.
-Пожарот е изгаснат од Територијалната против пожарна единица Охрид, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK