Пон03302020

Последна промена08:19:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид „Св. свештеномаченик Харалампиј“

„Св. свештеномаченик Харалампиј“

Сподели

Празникот, со свечена литургија ќе се одбележи во недела.

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 23. февруари 2020 година (недела), во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ – Каменско Охрид, ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Св. свешт-мч. Харалампиј“ со почеток во 08:45 часот. На литургјата ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско – кичевски и администратор Австралиско – сиднејски г. Тимотеј. Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK