Пон03302020

Последна промена08:19:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вработените во ОУ Дебрца оставени без плата

Вработените во ОУ Дебрца оставени без плата

Сподели

Со ваква реакција се јави ОК ВМРО ДПМНЕ.

Еве го нивното соопштение во целост: „Денес сме 22.02.2020година,Градоначалникот Ногачески и Директорката на ОУ Дебрца ги оставија вработените без Јануарската плата. Го прашуваме градоначалникот дали ваков живот ветуваше за сите жители на општина Дебрца, дали ваков третман заслужија просветните работници кои ја чекаат својата плата која им е од егзистенционално значење за живот, некои од нив имаат кредити за кои можат да се соочат со секакви несакани последици преземени од банките.Го прашуваме градоначалникот дали знае што му се случува во училиштето или и самиот тој е инволвиран во самата ситуација.Градоначалниче исплатетеја платата бидејќи законскиот рок до 15 ти во месецот“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK