Сре09302020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Извршена дезинфекција и во општинската зграда

Извршена дезинфекција и во општинската зграда

Сподели

Согласно оперативните мерки за превенција од ширењето на Корона вирусот Ковид-19, извршена е дезинфекција на зградата на Општина Охрид.

 

Дезинфицирани се:

Канцелариите, ходниците и моторните возила кои ги користи Локалната самоуправа

Канцелариите и ходниците на сите подрачни министерства и инспекторати

Во текот на изминатите денови беше извршена дезинфекција на сите основни и средни училишта во општина Охрид.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK