Пет07102020

Последна промена07:02:02 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВМРО: Градоначалникот на Дебарца трошел пари на виски и коњак

ВМРО: Градоначалникот на Дебарца трошел пари на виски и коњак

Сподели

ВМРО ДПМНЕ Дебарца го обвинува градоначалникот Ногачески за набавка на скапи алкохолни пијалоци.

 

-Почитувани, сакаме да ја запознаеме јавноста како СДСМ и нивните кадри ја партиципираат власта. Должни сме да ја обзнанеме вистината како функционерите на СДСМ во сред пандемија се луксузираат таков случај е Градоначалникот Ногачески кој истиот тој ветуваше дека ќе ги намали непродуктивните трошења, но сведоци сме дека истиот склучил договор за набавка на прехрамбени продукти и пијалоци во висина од 251261ден. Каде што Ногачески набавува виски за цена од 7200денари, потоа набавува бело вино за цена од 2505денари,црвено вино за цена од 2505денари,потоа бренди (коњак) кој не е обичен туку мора да има алкохол од 36% за невероватна цена од 900 денари по шише или вкупно 18000денари, највероватно француски коњак,потоа женски пијалок Ликер да се знае која куќа е домаќинска мора да се има се, во вкупна вредност од 4000денари, додека народот едвај врзува крај со крај. Дали ваков живот ветуваше Ногачески пред да ја преземе општината. За другите работи наскоро ќе обзнаниме како Ногачески ги троши народните пари спротивно на тоа што го ветуваше пред изборите, стои во соопштението на ОК на ВМРО ДПМНЕ Дебарца. 

Од таму во прилог ги испратија овие документи: 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK