Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се асфалтираат улици во Косел

Се асфалтираат улици во Косел

Сподели

Деновиве заврши асфалтирањето на четири  улици во село Косел.


-Овие активности се дел од годишнaта програма за комунален развој, сообраќај и улици на Општина Охрид.
Во текот на наредниот период ќе следува асфалтирање на улици, на уште неколку локации во општината, информира градоначалникот Константин Георгиески. 
 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK