Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец од предозираност со кокаин завршил во болница

Охриѓанец од предозираност со кокаин завршил во болница

Сподели

Докторите успеале да му го спасат животот на 29 годишниот охриѓанец.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.А.(29) од Охрид, постоење основи на сомнение дека го сторил кривичното дело ,,овозможување на употреба наркотични дроги”.
- Тој, ноќта на 14.12.2019 година, набавил одредена количина опојна дрога кокаин, која подоцна, пред ноќен угостителски објект во Охрид, му ја понудил на друго лице и му овозможил нејзино користење. Пријавениот, поради предозираност со кокаин, на 15.12.2019 година, во неконтактибилна состојба бил донесен во Општата болница во Охрид, изјави м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK