Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Синоќа две тепачки во Охрид

Синоќа две тепачки во Охрид

Сподели

Две нарушувања синоќа во Охрид. Во два одделни настани регистрирани се:

 

 

На 08.08.2020 година во 02,30 часот, пред казино лоцирано на улицата „Абас Емин“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Ц.(31) и З.Ш.(42) врз Н.М.( 25), И.М.(26) и К.М.(20), сите од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 07.08.2020 година во 19.30 часот, на улицата „Железничка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.М.(32) од кумановското село Инџиково и С.М.(37) од Охрид од една и И.М.(70) од Охрид, од друга страна. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK