Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Еден починат од корона од Охрид

Еден починат од корона од Охрид

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19.

во: -Скопје 30 -Куманово 20 -Дебар 2 -Штип 15 -Прилеп 1 -Тетово 6 -Струга 8 -Битола 2 -Охрид 3 -Кавадарци 8 -Гостивар 19 -Гевгелија 1 -Струмица 2 -Кочани 5 -Демир Хисар 2 -Македонски Брод 3 -Берово 1 -Делчево 1 -Свети Николе 6 -Кичево 4 Починат е пациент од Охрид во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 239 оздравени пациенти од: -Скопје 132 -Куманово 22 -Дебар 8 -Штип 14 -Прилеп 4 -Тетово 6 -Велес 1 -Битола 7 -Кавадарци 3 -Гостивар 2 -Кочани 3 -Демир Хисар 4 -Делчево 3 -Свети Николе 23 -Кичево 6 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 119102 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 12217, бројката на оздравени пациенти е 8487, на починати е 530, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3200. Денес се евидентираат пет контролни теста.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK