Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец го оштетил возилото на полициски службеник

Охриѓанец го оштетил возилото на полициски службеник

Сподели

Охриѓанец го оштетил возилото на полициски службеник.

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.И.(45) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „оштетување на туѓи предмети“. Пријавениот, во повеќе наврати во изминатиот период се однесувал агресивно кон полициски службеник, а на 09.08.2020, под дејство на алкохол, на паркинг пред зграда каде живее оштетената, со остар предмет го оштетил нејзиното патничко возило „мерцедес“

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK