Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец наместо да седи во самоизолација шетал и се тепал

Охриѓанец наместо да седи во самоизолација шетал и се тепал

Сподели

Охриѓанец наместо да седи во самоизолација шетал и се тепал низ град.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според законските прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(33) од Охрид. Тој, на 08.07.2020 во 11.30 часот, непридржувајќи се до решението од Државниот здравствен и санитарен инспекторат со одредена мерка домашна самоизолација, самоиницијативно го напуштил својот дом во Охрид и на бул.„Туристичка“ предизвикал нарушување на јавниот ред и мир, со физички напад врз М.Л. од Охрид, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK