Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Фатен е крадецот на 30000 евра

Фатен е крадецот на 30000 евра

Сподели

За своето „ремек дело“, крадецот е награден со пријава и притвор.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.Н.(26) од охридското село Вапила. 
- Tој на 04.08.2020 година, со употреба на физичка сила и подесен алат, влегол куќа во селото Лескоец и одзел 30.000 евра и 5.000 денари. Нему му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK