Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Не работи Македонска пошта, филијали отворени услуги нема

Не работи Македонска пошта, филијали отворени услуги нема

Сподели

Македонски пошти денес не работат. Филијалите отворени но услуги нема! 

По затворањето на Еуростадард банка не работи платен промет, ниту се примаат и испраќаат пратки. 

На прашањето до шалтерските рабтници зошто не може да се користат поштенските услуги вработените кажаа дека стоа е поради затворањето на Еуростандард банка , преку која одеа сите уплати и исплати. 

Кога ќе се врати во нормала работењто на Македнски пошти враб-отените не знаеа да кажат. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK