Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична пријава за велгоштанка не седела во изолација

Кривична пријава за велгоштанка не седела во изолација

Сподели

Кривична пријава за велгоштанка не седела во изолација. 

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело за сторено „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.М.Ш.(40) од охридското село Велгошти, со привремено живеалиште во Охрид. При контрола во нејзиниот дом, извршена на 11.08.2020 година, полициските службеници констатирале дека пријавената не се придржува до мерките за задолжителна изолација на што била обврзана согласно издаденото решение, по што била забележана во движење на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK