Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Казнети пет моторциклисти заради неносење заштитна кацига

Казнети пет моторциклисти заради неносење заштитна кацига

Сподели

Казнети пет моторциклисти заради неносење заштитна кацига.

 

На  27.09.2020 година од 19:30 до 23 часот, полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид спроведе контрола за прекршоци кои ги чинат возачите на мопеди и моторцикли. Притоа, 5 возачи се затекнати дека за време на управувањето не носеле заштитен шлем (кацига).

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK