Пет01152021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Физички напад на „Туристичка“

Физички напад на „Туристичка“

Сподели

Напаѓачот ќе добие кривична.

Вчера околу 12 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Л.У.(29) врз Т.Р.(29), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, стои во соопштението од Канцеларијата за односи со јавноста во СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK