Нед03072021

Последна промена11:14:52 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВИДЕО: Нуркачите го запалија Василичарскиот оган под вода

ВИДЕО: Нуркачите го запалија Василичарскиот оган под вода

Сподели

Традиционално и оваа година е запален василичарскиот оган во водите на Охридското Езеро.

Нуркачите од Нуркачкиот центар АМФОРА на необичен начин им ја честитаат Стара нова година и Василица на православните христијани.

ВИДЕО:

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK