Нед03072021

Последна промена11:14:52 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пријава за охриѓанец, организирал семејна веселба

Пријава за охриѓанец, организирал семејна веселба

Сподели

Охриѓанецот собрал 20 гости во својот дом.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Ш.К.(47) од Охрид.
- При извршена контрола на 21.11.2020 година, полициските службеници констатирале дека тој, организирал семејна веселба со присуство на 20 гости во неговиот дом. Со тоа, пријавениот постапил спротивно на одлуката и препораката за заштита на здравјето на населението од вирусот Ковид 19, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK