Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Велосипедски постојки на девет локации во Охрид

Велосипедски постојки на девет локации во Охрид

Сподели

Поставени велосипедски постојки на девет локации во Охрид. 

 

Проектот е во вредност од 600.000 денари и општината го реализираше во соработка со ГИЗ и ЗЕЛС.

Поставивме велосипедски постојки на девет локации во градот.
На улица „Македонски Просветители“ кај трговскиот центар „Амам“,
На улица „Туристичка“ кај охридскиот зелен пазар,
Кај меѓуградската автобуска станица во Охрид ,
Пред „Маларична“,
Кај Факултетот за туризам и угостителство,
Во непосредна близина на поштата
Пред општинската зграда.
Градиме здрави животни навики и го редуцираме сообраќајот во градот, информира градоначалникот на Охрид Константин Георгиески. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK