Саб05082021

Последна промена12:32:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца охриѓани се возеле со такси во полициски час

Двајца охриѓани се возеле со такси во полициски час

Сподели

Двајца охриѓани се возеле со такси во полициски час.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против И.П(31) и Л.У.(30), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.  При контрола извршена на 13.03.2021 година во 03.30 часот на регионалниот пат Охрид-Струга, полициските службеници ги затекнале пријавените во такси патничко возило без да поседуваат дозвола за движење во време на полициски час. Со тоа, пријавените постапиле спротивно на одлуката за забрана на движење на населението во времето  од 22  до 05 часот со цел заштита на населението од КОВИД- 19, информира потпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK