Саб05152021

Последна промена02:29:29 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид И ноќе се работи на реконструкција на „15 ти Корпус“

И ноќе се работи на реконструкција на „15 ти Корпус“

Сподели

Деноноќно се изведуваат  градежнте работи на „15ти Корпус“ во Охрид.

 

-Интензивна градежна динамика на улицата „15-ти Корпус“ на потегот пред влезот во селото Лескоец. Поради големата фреквенција на сообраќај, стручните екипи работат и во текот на вечерните часови.
Се врши машинско гребење на стариот асфалтен слој и тампонирање, како дел од подготвителните активности пред асфалтирањето на коловозот, кое ќе се одвива во наредниот период.
Претходно се вршеше асфалтирање и уредување на тротоарите, се постави нова атмосферска канализација и се работеше на нови приклучоци на водоводната линија.
Работните активности на овoј капитален инфраструктурен проект се очекува да бидат финализирани во втората половина од месец мај, информира градоначалникот Константин Георгиески. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK