Саб05082021

Последна промена12:32:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Агресивно се однесувале кон инспектор кој вршел увид на нелегална градба

Агресивно се однесувале кон инспектор кој вршел увид на нелегална градба

Сподели

Агресивно се однесувале кон инспектор кој вршел увид на нелегална градба.

На 09.04.2021 година во 17.10 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Јане Сандански“ во Охрид, три лица, се однесувале агресивно кон службено лице од Одделение за инспекциски надзор при општина Охрид кое вршело инспекциски надзор за нелегални градежни работи. Од преземените мерки, утврдено е дека градежните работи биле изведувани во домот на Љ.А. од Охрид, која не поседувала соодветно решение издадено од надлежен орган. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK