Сре06162021

Последна промена12:15:03 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Сообраќајците го пронајдоа загубеното дете

Сообраќајците го пронајдоа загубеното дете

Сподели

4 годишното дете се загубило кај скејт паркот.

Синоќа во 19.15 часот, полициски службеници од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид, во близина на паркинг просторот кај плажата „Горица 3“ во Охрид, го пронајдоа 4 - годишното дете, кое, претходно во 17.50 часот, од родителите беше пријавено дека се загубило кај скејт паркот на пешачката патека после каналот „Студенчишта“.

Нејасно е зошто полицијата не соопшти повеќе детали за настанот со среќен крај кој заслужува повеќе внимание.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK