Нед09192021

Последна промена07:49:47 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се запалило возило на гостин од Холандија

Се запалило возило на гостин од Холандија

Сподели

Се запалило возило на турист од Холандија.

 

На 31.07.2021 година во 18.20 часот, во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар во патничко возило во движење на локален пат кон охридското село Велестово, во кој нема повредени лица. Од извршениот увид констатирано е дека пожарот настанал при движење на  автомобил „Рено Меган“, со холандски национални ознаки, сопственост и управувано од М.П.Ф.М(57) од Холандија. Интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK