Нед09192021

Последна промена07:49:47 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пријава за организаторот на концерт, поради присуство на малолетници

Пријава за организаторот на концерт, поради присуство на малолетници

Сподели

Пријава за организаторот на концерт, поради присуство ан малолетници.

 

На 30/31.07.2021 од 20 до 01 часот, при обезбедување на музички концерт на просторот на поранешниот Градски полигон за мали спортови во Охрид, од полициски службеници од СВР Охрид, констатираа дека организаторот на концертот, овозможил присуство на малолетни лица по 24 часот, поради што СВР Охрид, против одговорното и против правното лице, ќе поднесе соодветна пријава, инормира портпаролот Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK