Нед09192021

Последна промена07:49:47 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВМРО бара разрешување на директорката на ЈП „Билјанини извори“

ВМРО бара разрешување на директорката на ЈП „Билјанини извори“

Сподели

Георгиески да ја разреши Директорката на ЈП ,,Билјанини извори” затоа што два дена се одржуваат забави на градскиот базен., бараа од ВМРО ДПМНЕ Охрид. 


На самиот базен каде што пливаат децата од пливачките школи и рекреативците сега има расфрлано шишиња, пикавци, срчи, ѓубре.
Дали има цена желбата на децата да пливаат и спортуваат?
Дали на ваков срамен начин Власта и Јовановска ги почитуваат Протоколите за работа и мерките за заштита?
Директорката Јованоска мора да понесе одговорност за ваквото неесериозно однесување со кое директно ја загрозува безбедноста на децата.
Бараме веднаш да се откаже настанот закажан за вечерва за да спречи дополнителна штета.
Охриѓани ќе стават крај на скандалозното работење на Георгиески.
Доаѓа време на сериозно и одговорно работење!, пишуваат од ВМРО ДОМНЕ Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK