Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се уредува коритото на реката Сушица

Се уредува коритото на реката Сушица

Сподели

Во тек се градежни активности за изградба и уредување коритото на реката „Сушица“.

 

Се работи за потегот од пресекот на улица „15-ти Корпус“ со улица „Српница“, во должина од околу 200 метри. Речното корито ќе биде бетонирано и ќе биде обложено со камен. Вредноста на проектот е 4,2 милиони денари, а средствата се обезбедени од буџетот на Општина Охрид. Претходно со средства на Општина Охрид беше извршено уредување на речното корито на реката „Грашница“ од пресекот на булевар„ Туристичка“ до пресекот со улица „Железничка“, информира градоначалникот Константин Георгиевски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK