Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пецаков:Ја очекувавме оваа огромна победа!

Пецаков:Ја очекувавме оваа огромна победа!

Сподели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во Охрид Кирил Пецаков вечерва прогласи победа.

- Денешниот изборен ден заврши со огромна разлика за нас. Сите граѓани кои живеат во Охрид јасно ја кажаа довербата за ВМРО ДПМНЕ. Во моментов се пребројуваат последните избирички места. Нијанси одлучуваат дали ќе имаме победа во прв круг. Се движи измеѓу 49,56 % и 50,01%. Охриѓани, ВМРО ДПМНЕ и јас како градоначалник освоивме огромен број гласови во моментов разликата е околу 2 100 гласови и очекуваме сите заедно да ја прославиме оваа огромна победа на ВМРО ДПМНЕ.

Можно е да е слика од еден или повеќемина

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK