Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Регистриран земјотрес утринава во Охрид

Регистриран земјотрес утринава во Охрид

Сподели

Потрес од 3,1 степени по Рихтеровата скала утринава во Охрид.

 

Земјотресот се случи во 3,26 часот а епицентарот е во близина на самиот град во југозападниот дел на Македонија.

Според информациите земјотресот бил на длабочина од 0 метри поради тоа што „удрил“ на површината на земјата.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK