Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда

Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда

Сподели

Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда.

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Д.(23) и А.Д.(23), двајцата од Охрид, како и против Д.К.(18), А.А.(18) и едно малолетно лице, сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“. Пријавените, на 30.07.2021 година на булаварот „Македонски Просветители“ во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка при што,  С.Д. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Охрид, инфомрира портпаоролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK