Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се одржа втората Трка на поезијата во Струга

Се одржа втората Трка на поезијата во Струга

Сподели

Во Струга денеска се одржа втората Трка на поезијата.

Годинава учество зедоа околу 1000 спортисти рекреативци. 

-По втор пат имаме ателетска трка, на 5 и на 10 километри. На наше големо задоволство годинава имаме над 1000  пријавени тркачи. Атмосферата е одлична, верувам сите ќе имаме еден незаборавен спортски момент. Во детската трка учествуваат 120 дечиња, вели Мими Стојаноска  здружението „Спортски мостови“.

Три децении  Струга немаше градска трка. Ентузијастите лани ја организираа првата спортска манифестација, која преминува во масовен спортски настан. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK