Чет06042020

Последна промена11:46:45 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Нови 101 новозаразени од корона, 6 во Струга и 1 во Охрид

Вкупно 101 новозаболен од Ковид-19, четворица починати и 10 оздравени пациенти се регистрирани денеска на Институтот за јавно здравје, соопшти Министерството за здравство.

Повеќе...

Приведени посетители во угостителкси објект во Струга

Синоќа околу 21 часот, од угостителски објект лоциран на улицата „Маршал Тито“ во Струга, во полициската станица приведени се М.А.(33) од струшкото село Калишта и В.Н.(29) од селото Велешта.

Повеќе...

Кривична за удар во велосипедист

40 годишен стружанец бил удрен од автомобил.

Повеќе...

Лабуништани заработија кривична

Двајцата се шетале низ селото за време на полициски час.

Повеќе...

62 новозаразени, двајца починати, еден од струшко

Повторно расте бројот на случаи  болни од корона вирусот.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK