Саб03282020

Последна промена11:16:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Пријава за угостител од Лабуништа, си ја отворил кафаната

На 21.03.2020 година екипи од полициски службеници од ОВР Струга и инспектори од Државниот пазарен инспекторат на подрачјето на општините Струга и Вевчани извршија контрола на 10 угостителски објекти, а во врска со спроведувањето на одлуката на Владата на РСМ за заштита од вирусот КОВИД-19.

Повеќе...

Четири лица од Ќафасан пренесени во државен карантин

По преземени подготвителни активности за доследно спроведување на мерките на Владата за заштита и сузбивање на Коронавирусот а во врска мерката за спроведување на лица во државен карантин, на 21.03.2020 година, полициски службеници од СВР Охрид и граничната полиција „Регионален центар Запад“, извршија обезбедување и транспорт на четири лица кои од граничниот премин „Ќафасан“ се пренесени до Специјалниот завод во Демир Капија.

Повеќе...

Нова кривична за недржење самоизолација

Кривична „заработи“ 37 годишник од Драслајца.

Повеќе...

Струга под полициска блокада

Влезот на Струга кај селото Подмолје под полициска блокада.

Повеќе...

Во Струга започна скрининг тестирање за Ковид 19

Епидемиолозите од Центарот за јавно здравје започнаа да вршат скриниг тестови во Струга и струшко, со цел навремено откривање на корона вирусот.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK