Пон03302020

Последна промена08:19:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Трагедија во струшко

Трагедија во струшко

Сподели

Жена починала откако врз неа паднало дрво.

Вчера околу 11.20 часот во полициската станица Струга било пријавено дека во атар на селото Октиси, струшко, кај место викано „Мезериште“,С.Г.(57) од истото село била повредена од дрво кое паднало врз неа. Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“, каде што подлегнала на повредите.
- Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Струга, а по наредба на Jавен обвинител, телото било предадено на обдукција, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK