Пет07102020

Последна промена07:02:02 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Инцидент пред кафуле во Мороишта

Инцидент пред кафуле во Мороишта

Сподели

Во инцидентот натепан е 37 годишен човек.

Синоќа пред угостителски објект во струшкото село Мороишта, нарушен е јавниот ред и мир, во кој, А.Д.(37) од населбата „Мислешевски пат“ бил физички нападнат од едно засега непознато лице. ОВР Струга, презема мерки за расчистување на настанот по што, ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK