Пет01152021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец бесправно градел

Стружанец бесправно градел

Сподели

Стружанец зарабти кривична пријава за бесправно градење.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „бесправно градење“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(52) од Струга. Тој, во својство на сопственик на катарстарска парцела во Струга,  во текот на годинава, без соодветно одобрение и спротивно на основниот урбанистички проект, започнал со изградба на станбена куќа. Од извршениот инспекциски надзор донесено е решение со кое на инвеститорот му се наложува да се отстрани дел од нелегалната градба, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK