Пет01152021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Двајца стружани вршеле превоз без лиценца

Двајца стружани вршеле превоз без лиценца

Сподели

Двајца стружани вршеле превоз без лиценца.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против З.М.(59) и С.Г.(44), двајцата од струшкото село Радолишта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“. При контрола извршена од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај на 20.10.2020 година на улицата „Маршал Тито“ во Струга, полициските службеници ги затекнале при превоз на патници, и тоа првопријавениот со такси возило „Мерцедес“, а второпријавениот со такси возило „Сеат“, без да поседуваат лиценца за вршење на општински такси превоз на патници во внатрешниот патен сообраќај.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK