Сре06162021

Последна промена12:15:03 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на Радолишта агресивно се однесувал кон полициски службеници

Жител на Радолишта агресивно се однесувал кон полициски службеници

Сподели

Жител на Радлишта агресивно се однесувал кон полицијата.

На 07.05.2021 година во 22.30 часот, на булеварот „Јане Сандански“ во Охрид, Г.М.(40) од струшкото село Радолишта го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид . 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK