Нед09192021

Последна промена07:49:47 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Туристи од Полска со скутер повредени во Радожда

Туристи од Полска со скутер повредени во Радожда

Сподели

Туристи од Полска со скутер повредени во Радожда.

 

На 30.07.2021 година околу 14 часот во СВР Охрид, добиено е известување за повредени лица на некатегоризиран шумски пат, во атарот на струшкото село Радожда. Од извршениот увид било констатирано дека при пад од скутер, со повреди се здобиле В.Ј.Т.(33) и П.Т.(28), двајцата од Полска. Тие се пренесени во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, каде им се констатирани телесни повреди, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK