Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга ФОТО: Пожарот на Јабланица и натаму активен

ФОТО: Пожарот на Јабланица и натаму активен

Сподели

Жителите на струшко  Вишни и синоќа дежураа, немо гледајќи го активниот пожар на Јабланица. 

 

Пожарот е активен, ноќе се гледаат силни пламени јазици кои се во близина на селото. 

Овие фотографии се од направени синоќа околу 22 часот. 

Од противпожарната единица Струга велат состојбата се следи. Теренот е непристапен не може да се интервенир, но нема опасност од проширување на пожарот. 

Нема достапен опис

Нема достапен описНема достапен опис

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK