Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Приведено лице од Велешта за издржување казна затвор

Приведено лице од Велешта за издржување казна затвор

Сподели

Приведено лице од Велешта за издржување казна затвор.

На 07.05.2022 во 14.50 часот во с.Враништа, струшко, полициски службеници од Полициското одделение Велешта, врз основа на наредба од Основен суд Струга го привеле П.И.(28) од с.Велешта, струшко, за издржување затворска казна од една година. Во 15.20 часот лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Струга за издржување на казната, информираат од МВР.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK