Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга 19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца

19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца

Сподели

19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(19) од с.Подгорци, струшко и против правно лице со седиште во с.Подгорци, сопственост на првопријавениот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“. На 25.02.2022 на регионален пат Струга–Дебар, при контрола на автобус било констатирано дека пријавениот го управувал автобусот со измината дозвола – лиценца, информираат од МВР.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK