Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца

19 годишник од Подгорци вршел јавен превоз без лиценца.

Повеќе...

Патот за Ќафасан во катастрофална состојба

Патот до граничниот премин Ќафасан и оваа сезона ќе остане во катастрофална состојба.

Повеќе...

Приведено лице од Велешта за издржување казна затвор

Приведено лице од Велешта за издржување казна затвор.

Повеќе...

Струга бара недела да биде работен ден во туристичките центри

Општина Струга и градоначалникот Рамис Мерко се приклучуваат кон барањето на туристичкиот сектор, гастрономите, кафулињата и продавачите недела да биде работен ден во туристичките градови, односно во Струга.

Повеќе...

Тројца лекари од Струга ќе одговараат за вадењето на органите на родилката од Дебар

Тројца лекари од Струга ќе одговараат за вадењето на органите на родилката Веапоска од Дебар.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK