Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Во сабота Ѓурѓовденска литија во Струга

Во сабота на 7 мај во Струга, ќе се одржи тринаесеттата по ред Ѓурѓовденската струшка литија.

Повеќе...

При семејна расправија пукал со пиштол

При семејна расправија пукал со пиштол.

Повеќе...

Прво се спалува трската, а потоа „никнуваат“ парапетчиња

Прав и пепел на потегот Струга-Калишта. Изгорени огромни површини езерска трска на брегот на Охридското езеро. Нова пролет, стари проблеми.

Повеќе...

38% од професорите во Струга држат настава

Речиси половина од учениците во струшко одат во училиште. Голем дел од професорите и наставниците се обидуваат да реализираат настава, но 62% од членовите на синдикатот и натаму да штрајкуваат.

Повеќе...

ВИДЕО: Велигден на уникатен начин одбележан во струшко Враништа

Голем Велигденски црковен концерт во струшко Враништа.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK