Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Втор ден гори шумата над Елен Камен

Втор ден битка со пожарот, се уште гори нискостеблестата шума над туристичката населба Елен Камен.

Повеќе...

Стружанка фатена со 12 шишиња метадон

Стружанка во Прилеп фатена со 12 шишиња  метадон.

Повеќе...

„Мојата трка“ - конкурс за поезија

„Мојата трка“ - конкурс за поезија во рамки на меѓународната спортската манифестација „Трка на поезијата“, Струга.

Повеќе...

Хотелските капацитети резервирани околу 50%

За време на Велигденските, Првомајските и Рамазанските празници хотелските капацитети на охридско струшкото крајбрежје ќе бидат исполнети околу 50%.  

Повеќе...

Органодарителството во земјава се уште на многу ниско ниво

Органодарителството во земјава се уште е на многу ниско ниво.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK